Jenže právě výsledek výběrového řízení rozhodl o tom, že se stavební úpravy v Tyršově ulici výrazně oddalují. S opravou poškozené nábřežní zdi Červeného potoka, přilehlé silnice a chodníku se letos nejspíš nezačne. Uvedené opravy si mezi sebou dělí kraj, povodí Vltavy a město.

Výběrové řízení na dodavatele se uskutečnilo v rámci Krajské správy a údržby silnic, která měla celou zakázku pojatou jako malou zakázku, to znamená do šesti milionů korun. „Všechny zúčastněné firmy přesáhly částku minimálně o milion korun. Tím se dostaly z režimu malé zakázky a soutěž se musela zrušit. Jedna z firem účast odřekla, i její kalkulace byla vyšší než zadávaná cena,“ konstatoval starosta města Hořovice Ondřej Vaculík s tím, že se obchodní soutěž znovu vypíše jako podlimitní veřejná zakázka.

Podle starosty Hořovic Ondřeje Vaculíka má změna výhody i nevýhody. Pozitivní je, že do soutěže se patrně přihlásí více firem, a tím bude cena mnohem nižší. Nakonec může vyhovovat původní malé zakázce.

Celá akce v Tyršově ulici se může ale zdržet tak, že se s ní v tomto roce vůbec nezačne. S tím je spojené riziko ještě většího poškození nábřežní zdi, která by se mohla podle nejhoršího scénáře i zřítit.

Další nevýhodou posunutí projektu, ve kterém Povodí Vltavy zajistí opravu nábřežní zdi, kraj opravu komunikace a město upraví přilehlý chodník, je to, že akci už nebude možné spojit s aktuální uzavírkou ve směru na Žebrák.

Opravy v Tyršově ulici začaly už v roce 2011. Podle posouzení statika byla komunikace ale pošozená více, než se původně očekávalo. Opravy byly zastavené.