Někteří současní zastupitelé chtějí svůj post obhájit prostřednictvím jiného hnutí, než za které kandidovali ve volbách v roce 2014. Například Olgu Chocovou, která byla při minulých volbách jako nezávislá na kandidátní listině TOP 09, letos najdete na kandidátní listině hnutí Nezávislí Berouňáci na třetí pozici. Další je Vladimír Ekrt. Ten se před čtyřmi lety snažil dostat do berounského zastupitelstva za Stranu svobodných občanů a letos ho najdete na kandidátní listině nového hnutí Lepší Beroun.

O post berounského zastupitele se celkem uchází 45 žen. Nejvíce jich kanduje za politické hnutí ANO 2011 a za Nezávislé Berouňáky. Obě hnutí mají na kandidátkách po osmi ženách. Při volbách v roce 2014 bylo na kandidátce Nezávislých Berouňáků dokonce devět žen. Nejstarším kandidátem letošních komunálních voleb je Jan Harazin (KSČM), kterému je 83 let a nejmladším je osmnáctiletá studentka gymnázia Lucie Schenková, kterou najdete na kandidátní listině strany ČSSD.

K zajímavostem, které letošní kandidátní listiny přinesly, patří bezesporu některá povolání kandidujících. Na kandidátní listině hnutí ANO 2011 najdete u Pavla Kurušty jako povolání uchazeč o zaměstnání, ministerský rada Tomáš Kažmierski kandiduje za Beroun sobě, za komunisty kandiduje dvaaosmdesátiletý výpravčí ČD Václav Ksandr a majitelka taneční školy Romana Chvátalová se chce dostat do berounského zastupitelstva za Nezávislé Berouňáky.

Z hlediska kandidujících stran jsou letošní komunální volby v Berouně menším překvapením. Oproti těm uplynulým se zmenšil počet kandidujících stran i kandidátů. V roce 2014 se o post zastupitele Berouna ucházelo celkem 189 kandidátů, letos je to o 42 kandidátů méně. Ze seznamu kandidátek letos zmizelo hnutí TOP 09 a Strana svobodných občanů. Objevilo se ale nové hnutí Lepší Beroun, jehož lídrem je Jiří Míka. Na kandidátce tohoto hnutí figuruje několik kandidátů stejného příjmení. Stejně tak na kandidátní listině hnutí ANO 2011 a ČSSD.

V porovnání s volbami v roce 2014 si někteří kandidáti výrazně polepšili. Dušan Tomčo, který je lídrem kandidátky Nezávislých Berouňáků byll v roce 2014 až na dvacátém místě. Vystřídal tak na pozici Šárku Endrlovou, která v letošních volbách nekandiduje. Naproti tomu současný starosta Berouna Ivan Kůs má v letošních komunálních volbách číslo šest. V roce 2014 byl lídrem kandidátky. Na této pozici ho vystřídal ředitel berounského domova seniorů Ondřej Šimon. Se stejným lídrem jde do letošních voleb ODS. Soňa Chalupová má na kandidátce opět číslo jedna. Viktor Burket, který měl v roce 2014 druhou pozici se odsunul na čtvrté místo.

Lídrem kandidátky hnutí ANO 2011 je letos současný místostarosta Berouna Michal Mišina. Ten měl v roce 2014 sedmou pozici. Na druhém místě kandidátky tohoto hnutí najdete Irenu Mastnou, která před čtyřmi lety byla až na patnáctém místě. Josef Mezulián, který byl v roce 2014 lídrem ANA, v letošních komunálních volbách nekandiduje.

Nejvyšší věkový průměr mají letos bezesporu kandidáti KSČM. Na kandidátce této strany jsou čtyři kandidáti, kteří dosáhli či překročili věk osmdesáti let. Osmdesát let je i lídrovi strany Jiřímu Pokornému. Dalším jedenácti kandidátům je přes sedmdesát let.