„Za novou klubovnu městu moc děkujeme, protože jsme se jí dočkali po devíti letech. Už se moc těšíme, až v ní začneme fungovat," uvedla za občanské sdružení jeho předsedkyně Zdenka Grundziová.

V nové klubovně se budou děti učit tanci a zpěvu. „Chceme hrát i divadlo. Budeme se věnovat hlavně učení malých dětí. Mají o to velký zájem. Plánujeme výuku hry na kytaru, saxofon a jiné," upozornila předsedkyně občanského sdružení Romano Givipen.

Tanci děti vyučuje právě Zdenka Grundziová. Děvčata a chlapce učí už celých devět let. „V tanci se snažíme také prosadit. Už jsme byli na různých akcích, vystupovali na festivalech a soutěžích.Byli jsme například v Lysé nad Labem. Zatím jsme žádnou soutěž nevyhráli, ale chceme to změnit. Doposud jsme zkoušeli různě po školách a nyní díky klubovně budeme mít krásné zázemí a možnost se v tanci zdokonalovat. Máme hodně šikovné děti," vysvětlila Zdenka Grundziová.

„Já se tanci věnuji už od pěti let. Moc mě baví a ráda bych vyhrála nějakou soutěž,"  poznamenala patnáctiletá Marcela Machová.