Vysychají i vodní zdroje. Problémy s vodou už musí řešit některé obce berounského regionu. V Otročiněvsi jsou lidé téměř týden odkázáni na cisternu s pitnou vodou. Firma Savea kvůli jejímu nedostatku už několik dnů přerušuje obyvatelům dodávky.

„Od sedmi hodin ráno až do dvou hodin odpoledne nám voda neteče. Vak Beroun nám proto přistavil na náves cisternu. Už před měsícem jsme lidi nabádali, aby šetřili vodou. Hlásili jsme to rozhlasem, rozesílali jsme SMS zprávy, ale lidé na to nedbali a stejně napouštěli bazény a zalévali zahrady. A nyní jsme bez vody," vysvětlil starosta Otročiněvsi Josef Šinkner s tím, že hledají řešení, jak současné problémy vyřešit.

Závod světového poháru GrandPrix Beroun ve skateboardingu pořádá Tomáš Vintr.
Beroun opět přivítá skateboardovou elitu


Podle ředitele Vodovodů a kanalizací Beroun, Jiřího Paula, je pitné vody pro normální odběry zatím dostatek. Lidé ale musí být ukáznění a pitnou vodu nepoužívat na jiné účely. Ti ale na zákaz zalévání a napouštění bazénů pitnou vodou nedbají a tím vystavují své spoluobčany problémům.

„Dlouhotrvající suché a teplé počasí nám přináší problémy zejména při nadměrných odběrech vody. Jedná se hlavně o zmiňované zalévání a napouštění bazénů. Poslední květnový víkend jsme řešili problémy s poklesem tlaku a zákaly vyvolanými nadměrnými odběry téměř na celém Berounsku a Hořovicku," popsal situaci Jiří Paul.

Téměř 800 metrů dlouho cestu spojující město s lesoparkem Bažantnice zdobí obnovená alej s nově vysázenými stromy.
Obnova aleje stála Hořovice přes milion korun

Nejhorší situace byla ve Zdicích na Samohelce a v Trubíně. „K omezení našich zákazníků nyní došlo v Otročiněvsi, kam vodu dodává společnost Savea z jejich zdroje," dodal ředitel berounských vodovodů a kanalizaci Jiří Paul s tím, že lidem doporučuje vodu do bazénů dovézt cisternou anebo je napouštět postupně v nočních hodinách malým proudem. Český hydrometeorologický ústav nepředpokládá žádné významné plošné srážky ani v dalších dnech. Sucho se bude prohlubovat. Vody tak bude dále ubývat.