Berounsko – Obchodníci mají strach o své zboží. V Berounském regionu někdo vykrádá kovové klece na sladké a slané pečivo. Ty stojí před obchodem a pečivo se do nich ukládá v přepravkách v časných ranních hodinách ještě před otevřením obchodu. Od začátku června zmizely přepravky s pečivem už z několika obcí i měst regionu.

„Slyšela jsem o tom a samozřejmě máme strach, že se nám stane něco podobného. Boxy na pečivo chrání jen visací zámek. Co bychom pak prodávali školákům, kteří si u nás kupují pečivo ke svačině. Myslím si, že to dělají bezdomovci," uvedla prodavačka Zdena Táborská.

Přepravky s pečivem už zmizely od prodejny v ulici Vladislava Vančurově v Berouně. Odtud si neznámý zloděj odnesl sladké a slané pečivo za více než dva tisíce korun.

„Různé druhy slaného a sladkého pečiva odcizil někdo i od prodejny v obci Otročiněves," upozornila mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Zloděj nemá s odcizením pečiva práci. Stejně jako v Zadní Třebani většinou jen vypáčí u plechové skříně dvířka a  vyndá  přepravky.