Součástí objektu je i obecní knihovna a nové půdní prostory nabídnou možnost ke komunitním akcím. Projekt vyšel téměř na 16 milionů korun.

Při příchodu k areálu nového obecního úřadu obyvatele a návštěvníky určitě hned zaujme vkusná elektronická úřední deska a posléze nato i dvoupatrová moderní budova úřadu, která především nabízí lepší uspořádání prostoru. „Pro snadnější přístup budeme sedět s panem místostarostou v jedné kanceláři v přízemí a v druhé se bude vyřizovat běžná agenda pro občany. Použili jsme nábytek ze starého úřadu, protože je pořád ve velmi dobrém stavu,“ říká starostka obce Hana Maivaldová.

Ilustrační foto.
V očkování proti covidu střední Čechy mírně předbíhají Prahu

Kromě bezbariérového přístupu ve formě výtahové plošiny nové prostory nabízí i zajímavě řešenou půdní vestavbu v prostorách budovy původní hasičské zbrojnice. „Místnost budeme používat jako zasedačku, která byla ve staré budově úřadu moc malá. Bude zde asi deset stolů se čtyřiceti židlemi. Místnost půjde také využít i pro různé aktivity občanů,“ podotkla starostka.

„S výsledkem jsme velmi spokojeni a pevně věřím, že spokojenost bude přetrvávat. Je to pro nás úžasný, protože budova původního úřadu nabízela velmi stísněné a už nevyhovujících prostory a myslím si, že si to obec zaslouží,“ dodala starostka.

Realizace celého projektu přišla na 15,9 milionů korun. „Povedlo se nám dostat dotaci z programu Podpora rozvoje regionů 2019+ od Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 8,9 milionů korun. Stavba byla zahájena loni v říjnu a dokončena a zkolaudována byla letos na konci září. Stavby se ujala pražská firma KK výstavby,“ upřesnila Hana Maivaldová.