Za pět minut dvanáct nechala dodavatelská firma stavící v Berouně a Králově Dvoře kanalizaci, spravit silnici, po které vede objízdná trasa z Berouna do Králova Dvora. Několik týdnů totiž museli řidiči osobních aut i autobusů jezdit přes hluboké díry, kterými byla komunikace doslova poseta. V dubnu sice firma přislíbila, že bude díry průběžně zasypávat, ale motoristé si velmi často stěžovali, že tomu tak není. „V posledních dnech už se nedalo mluvit o dírách. To byly rigoly,“ popsal ještě nedávný stav komunikace starosta Hudlic Pavel Hubený.

Firma nestíhala díry zasypávat

„Není pravda, že bychom díry nezasypávali. Průběžně jsme to dělali, ale v jednom momentu jsme to kvůli narůstajícím pracem na kanalizaci přestali stíhat. To přiznávám. Proto jsem se také rozhodl, že změním rozhodnutí mého předchůdce a dosypávání děr nahradím vyspravením silnice živicí, která firmu stála zhruba pětatřicet tisíc korun. Ředitel berounských technických služeb zase zajistil práci,“ vysvětlil za dodavatelskou firmu ředitel stavby Milan Weisskopf. Podle něho není současný stav silnice po opravě o moc lepší, ale řidiči se nemusí vyhýbat dírám. „Na té silnici je vidět, že to nikdy vlastně žádná pořádná komunikace nebyla,“ poznamenal Milan Weisskopf.

Stav silnice je o něco lepší

Jeho slova nepřímo potvrdil i ředitel Technických služeb Beroun Luboš Kácel. „Během oprav jsme díry na silnici zaplnili živicí. Stav komunikace je tak nyní o něco lepší než byl. Ideální sice není, ale do konce května, co po silnici objízdná trasa povede, by to mělo vydržet,“ upozornil ředitel berounských technických služeb. Podle předběžných informací, bude ale muset náhradní komunikace z Berouna do Králova Dvora vydržet až do konce června. Firma, která kanalizaci staví, chce totiž požádat o časové prodloužení objížďky. „U domu s pečovatelskou službou v Králově Dvoře budeme muset kvůli ochraně životního prostředí změnit technologii výstavby, která bude časově náročnější. Kvůli tomu se nebude moci na Plzeňské ulici v tomto úseku pustit doprava v obou směrech dříve než nakonci června,“ vysvětlil Milan Weisskopf.