Kvůli výstavbě kanalizace čekají obyvatele Berouna od pondělí další změny v dopravě. Od pěti hodin ráno až do 5. srpna bude neprůjezdná ulice Za Městskou horou, a to od křižovatky ulic Bratří Nejedlých a Sadová po křižovatku ulic Erbenova a Vorlova. „V ulici Bratří Nejedlých, Za Městskou horou a Erbenova budou v silnici probíhat výkopové práce,“ upozornil za sdružení firem podílejících se na výstavbě kanalizace v Berouně ředitel Milan Vajskop.

Ulice Za Městskou horou bude průjezdná od křižovatk s ulicí Křížkovského. Řidiči musejí proto po dobu uzavírky silnice využít objízdné trasy vedené obousměrně po komunikaci Okružní, Wagnerovo náměstí, Politických vězňů, Plzeňská, Na Tržišti a Jungmannova. „Během uzavírky budou zrušeny některé zastáv〜ky městské hromadné dopravy. Pro linku C20 a A to bude zastávka U Zelených, Wagnerovo náměstí a Hlinky. Linka C nebude obsluhovat zastávku U Zelených a Hlinky. Všechny budou plně nahrazeny zastávkou Plzeňská a U Černého koně, které budou od pondělí zprovozněny,“ vysvětlil vedoucí osobní přepravy firmy Probo Trans Beroun Vladimír Káš.

Někteří cestující už začínají mít ve změnách v obslužnosti autobusových zastávek zmatek. „Do centra města už chodím pěšky. Při současném provozu je to i rychlejší,“ řekl Patrik Smutný z berounské lokality Velké sídliště.