V rámci již čtvrté etapy obnovy byly vysázeny nové stromky a přidány nové lampy tak, aby bylo veřejné osvětlení zavedené až k dětskému hřišti. Právě na děti čeká v areálu několik herních prvků, na kterých se mohou vyřádit. A další ještě přibydou.

V místě bývalé odbočky z Plzeňské do Havlíčkovy ulice vznikne po zhruba dvouměsíčních stavebních úpravách celistvý chodník. V rámci jeho výstavby se ten stávající vybourá a zrekonstruuje.
Havlíčkova ulice je nyní neprůjezdná


„Budeme zpevňovat schody vedoucí nahoru na hradiště, podél něj počítáme s asi dvacetimetrovou skluzavkou. Děti vyběhnou nahoru po schodech a dolů se sklouznou. Vznikne tam i lanová dráha a také připravujeme turistický okruh,“ dodal starosta Zdic Antonín Sklenář.


V lesoparku na vrchu Knihov využívá město v posledních letech třeba po pořádání dětských dnů. Další spoustu turistů a zájemců by mohla přilákat chystaná rozhledna. Její výstavbu měl zajistit Středočeský kraj, nakonec se ale hejtmanství vzhledem k nedostatečnému strategickému významu pro celý kraj rozhodlo peníze neuvolnit. Představitelé města tak nyní shánějí finance jinde.

Ilustrační foto
FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v červenci