Hladina řeky se v ranních hodinách pohybovala v průměru na 2,6 metrech. Což je asi o jeden metr více, než bývá normální průměr. Svého maxima zatím dosáhla deset minut před devátou, kdy se hladina vyšplhala na 2,67m.

Průtok řeky se ve stejný čas pohyboval průměrně na 220 metrech krychlových za sekundu. Což bylo asi pětkrát více, než je normální stav. Vrcholu prozatím dosáhl deset minut před devátou hodinou, kdy stanice naměřila 227 metrů krychlových za sekundu.

Červený potok v Hořovicích po deštích dosáhl 2. povodňového stupně.
V Hořovicích na Červeném potoce platil druhý povodňový stupeň. Voda už klesá

Očekává se, že úplného maxima řeka dosáhne v noci z pátku na sobotu, kdy má hladina stoupnout téměř ke třem metrům a průtok by se měl zvýšit na téměř trojnásobek normálních hodnot.

„Podle posledních předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu má Berounka kulminovat v Berouně v noci na zítřek při průtoku okolo 300 metrů krychlových za sekundu a prozatím se předpokládá pozvolný pokles,“ potvrdil v pátek mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Nicméně ještě není jisté, kdy se Berounka vrátí k normálu. „Výhledově to vypadá, že ani další období nemá být úplně beze srážek. To znamená, že nelze prozatím určit, kdy znovu nastane běžná hydrologická a provozní situace na území povodí Berounky,“ upřesnil mluvčí.

Podobně jako u Berounky stoupá i hladina jejího přítoku - řeky Litavky.