„V rámci lehce opožděného zahájení nového školního roku paní učitelky připravily program pro děti v podobě malé zahradní slavnosti. Momentálně tu kvůli plánované rekonstrukci máme jen dvě třídy. Letos je slavnost pojatá pohádkově a moc paní učitelky chválím za to, že se sami aktivně zapojily,“ řekla na úvod Jitka Marešová, ředitelka mateřské školy Pod Homolkou, pod kterou zařízení v ulici Vrchlického spadá.

Před týdnem se děti učily chránit planetu, tento týden to byla zvířata. „Minulý čtvrtek jsme na našem pracovišti Pod Homolkou měli ekologické téma k ochraně Země. Protože se ochrana zvířat a všeho živého na naší planetě prolíná, paní učitelky zvolily téma, které je dětem blízké. Touto cestou bych chtěla poděkovat celému kolektivu za výbornou organizaci, a především pak chválím výborné koláčky, které napekly paní kuchařky,“ dodala ředitelka.

Rodiče dětí mají touto cestou příležitost se lépe poznat. „Je to i seznamovací akce pro všechny rodiče a děti. A protože děti rády jezdí do zoologické zahrady, dnešní odpoledne je motivováno opičkou Žofkou, která jakoby na oplátku dnes přijela sem k nám. Děti společně s rodiči plnili úkoly ve čtyřech disciplínách,“ doplnila zástupkyně ředitelky Dagmar Pařízková, která má na starosti pracoviště Vrchlického.