V budově nově zrekonstruovaného nádraží lze nalézt malou expozici připomínající filmové natáčení a historii této trati, která minulý rok oslavila 120 let od svého otevření. „A vskutku je to úplně jiné nádraží, ke kterému naše malé Museum trati a Ostře sledovaných vlaků patří. Věřme, že takovéto nové prostředí přiláká i více cestujících na úkor vzrůstající automobilové dopravy a k ochraně životního prostředí,“ říká zastupitelka obce Alena Heinrichová. Muzeum je bohužel z důvodů vládních omezení za účelem zabránění šíření koronaviru až do odvolání zavřeno.

Hýskov vydal dokument, který soustřeďuje návrhy a nápady občanů
Nápady a návrhy k rozvoji obce si její obyvatelé zanesli do dokumentu Projekty v obci Hýskov 2021 - 2030. „Ten v sobě obnáší pestrou škálu nápadů. Od jednoduchých úprav, jejichž finanční náročnost se blíží k nule, po větší záběry, které bude nutno dále rozpracovat,“ uvedl Petr Horský, předseda komise pro rozvoj obce. Dokument zůstává otevřený a lze aktualizovat.

Starostka Berouna podstoupila antigenní testy na koronavirus
Minulý týden se starostka Soňa Chalupová zúčastnila plošného testování, které s rodinou plánuje v doporučených intervalech opakovat. „Jsem zastánce plošného testování. Čím více lidí půjde na tyto testy, tím je vyšší šance na záchyt pozitivních bezpříznakových osob,“ sdělila Soňa Chalupová a vyzvala občany ke stejnému kroku, kdy jde podle ní o jednu z cest, jak porazit pandemii.