Soustředění dětem především přibližuje a více prohlubuje znalosti o výkonu rybářského práva. Skrze něj se děti též dovídají nejen o rybách a vodních plochách a tocích, ale také o přírodě jako takové a jak se o ni starat. „Děti si také také poslechly přednášky o rybolovné technice a během celého týden se konaly různé tematické hry včetně závodu v rybaření,“ uvedl předseda místní rybářské organizace Martin Žemlička.

Rybník Nohavice je znám velmi kvalitním zarybněním a především dobrou osádkou kaprů a jeseterů. Během soustředění tedy nemohly závody chybět. Podle vedoucího tábora Jana Rogose pro některé mladé soutěžící šlo dokonce o životní úlovky a pro ostatní o velmi dobrý start v jejich rybářské kariéře. Po každém záseku tak následovalo urputné zdolávání a děti se někdy s úlovkem pěkně potrápily. O to větší byla jejich radost, když kapr či jeseter putoval v podběráku na speciální podložku, kde následovalo měření, vážení a především focení. Poté byly úlovky vráceni zpět do rybníka.

Rybí slavnosti u Lázeňského rybníka v Hořovicích.
Nečekaný úspěch měly hořovické Rybí slavnosti u Lázeňského rybníka

„Paradoxně jsem ty nejmenší ryby, 62 až 68 cm, nachytal já. U dětí ale nebyl problém ulovit kapry 70 až 90 cm. Toho největšího dvaadevadesáti centimetrového, jenž vážil 14 kilo, ulovil Jakub Podzimek. Na prvním místě se ale s celkovým počtem 589 cm umístil Radek Mackovič. Druhé jen o kousek obsadil jeho bratr Pavel Mackovič a na třetím, s celkovým součtem 520 cm ulovených ryb, skončil Samuel Pastucha,“ prozradil Rogos.

Hořovická rybářská organizace zaštiťuje až na 150 dětí. Z toho zhruba polovina u činnosti zůstává nebo se k ní po letech vrací.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.