Centrum je vybaveno třemi očkovacími stanovišti, kde je k dispozici moderně vybavená čekárna. Klienti mohou například využít i lehátka. Příprava centra trvala asi jeden měsíc, kdy se muselo zajistit veškeré vybavení a zřídit bezbariérový přístup. Centrum je tak připraveno a dnes začalo přijímat první klienty.

„Nyní už máme příslib od Středočeského kraje, že dodávky vakcín budou stabilnější a budou tak dostačující v těch číslech, která potřebujeme na provoz centra. To znamená zhruba 250 aplikací denně,“ řekl František Vlček, ředitel pro procesy, kvalitu a efektivitu v holdingu Akeso, pod který nemocnice v Berouně a Hořovicích spadají.

V Berouně nyní opustili vlastní registrační systémy a přešli na státní. Momentálně se tak paradoxně děje, že neregistrují dostatek zájemců o očkování. „Klienti starší 80 let jsou už všichni naočkovaní a nyní budeme mít relativně dost místa,“ říká Vlček a vyzval veřejnost k registraci, protože potřebují zaplnit volná místa.

Současně v hořovické nemocnici zahájilo provoz centrum se stejnou kapacitou, které zřídili v bývalém zdravotním ústavu. Tím obě centra mohou dohromady očkovat až 500 lidí denně. Pro jejich provoz se počítá se všemi typy očkovacích látek, které byly schváleny pro Českou republiku.