Vernisáž výstavy zahájila ředitelka ústavu Irena Benková společně s Veronikou Puhačovou a Anežkou Šimečkovou, které se podílely nejen na přípravách, ale i instalaci.
Kromě dobových předmětů na výstavě můžete nalézt i ukázky z vykopávek, biograf a malé badatelské hřiště – pískoviště, kde si mohou ti nejmenší zahrát na archeologa.

Avizovaný přívalový déšť zaměstnal středočeské hasiče.
Čerpání, další čerpání – a řezání. Bouřka hasičům přinesla šedesát výjezdů

„Když jsem se začetla do všech článků, tak jsem v tom objevila ohromné kouzlo. A to proto, že jednak v té době, co naši předchůdci vybádali, můžeme najít hodně podnětů k dalšímu bádání a mnoho dalších zajímavých věcí, a hlavně také mnoho inspirace a motivace,“ řekla Veronika Puhačová.

Spalničky. Ilustrační foto.
Pacientů se spalničkami už je ve středních Čechách 25

Anežka Šimečková je navíc i jednou ze tří zpěvaček kapely Swing Mustard, která stylově doplnila tématickou atmosféru vernisáže. Klasické hudební standarty jako Mood Indigo Duke Ellingtona nebo Půlnoční blues E.F. Buriana jsou jen nepatrným výčtem z playlistu vynikajícího hudebního provedení, které ocenila řada posluchačů bouřlivým potleskem.


Od 2. června do konce srpna je možné výstavu navštívit denně od 10 do 18 hodin, od září do konce října pak o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin.

AUTOR: Hedvika Bauerová

Parkování, ilustrační foto.
V regionu přibudou stovky nových parkovacích míst