Vernisáž výstavy zahájila ředitelka ústavu Irena Benková společně s Veronikou Puhačovou a Anežkou Šimečkovou, které se podílely nejen na přípravách, ale i instalaci.
Kromě dobových předmětů na výstavě můžete nalézt i ukázky z vykopávek, biograf a malé badatelské hřiště – pískoviště, kde si mohou ti nejmenší zahrát na archeologa.

„Když jsem se začetla do všech článků, tak jsem v tom objevila ohromné kouzlo. A to proto, že jednak v té době, co naši předchůdci vybádali, můžeme najít hodně podnětů k dalšímu bádání a mnoho dalších zajímavých věcí, a hlavně také mnoho inspirace a motivace,“ řekla Veronika Puhačová.

Anežka Šimečková je navíc i jednou ze tří zpěvaček kapely Swing Mustard, která stylově doplnila tématickou atmosféru vernisáže. Klasické hudební standarty jako Mood Indigo Duke Ellingtona nebo Půlnoční blues E.F. Buriana jsou jen nepatrným výčtem z playlistu vynikajícího hudebního provedení, které ocenila řada posluchačů bouřlivým potleskem.


Od 2. června do konce srpna je možné výstavu navštívit denně od 10 do 18 hodin, od září do konce října pak o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin.

AUTOR: Hedvika Bauerová