Rozhořčení obyvatelé panelových domů v ulici Na Náhonu v Berouně se včera sešli na berounské radnici, kde probíhalo řízení o umístění stavby v uvedené lokalitě. Firma Proinvest, která zde od města koupila pozemek i s výměníkem, chce postavit šestipodlažní budovu s 38 byty. To však mezi místními obyvateli vyvolává velkou vlnu nevole.

„Výměník je nízký, šestipodlažní budova nám ale bude stínit, bude nám bránit ve výhledu. Už takhle z jedné strany domu vidíme panelák a nyní na něj budeme koukat i z druhé strany. Nechceme nikomu vidět do talířů,“ upozorňovali občané, kteří přišli hájit své zájmy.

Obavy mají i ze samotné výstavby. „Minimálně dva roky se zde nebude moci pořádně bydlet. Víme, jak to na stavbách chodí, hluk, prach, budou problémy s parkováním. Co to bude za život? Město má hájit zájmy svých občanů,“ upozorňují lidé bydlící v dotčené lokalitě.

Lidé z ulice Na Náhonu se již nyní musí vyrovnávat s přítomností hospody a herny, která zde vznikla v objektu bývalé samoobsluhy. Nyní by měli přijít o i výhled a alespoň malou klidovou zónu, která v sídlišti zůstala.

Pátečního řízení se účastnili projektant stavby, zástupce firmy Proinvest a za městský úřad architektka Dana Vilhelmová a pracovníci stavebního úřadu spolu s vedoucím Martinem Pechem. Ten zdůraznil, že všechny připomínky a podněty, které byly na řízení vzneseny, budou projednány. „Rozhodneme nestranně,“ odpovídal rozhořčeným obyvatelům ulice.

K výstavbě objektu v ulici Na Náhonu se vrátíme v příštích vydáních Berounského deníku.