Při této příležitosti město pořádá další ročník silničního závodu Králodvorský čtverec. Již XVIII. ročník závodu o putovní pohár starosty Králova Dvora opět přiláká do města nejen amatérské běžce, ale i ty velmi zkušené.
Hlavním pořadatelem tohoto silničního závodu je Městský úřad Králův Dvůr. Spolu s ním se dále na zajištění této sportovní akce podílí Sbor dobrovolných hasičů Králův Dvůr, Tělovýchovná jednota Lokomotiva Beroun a Tělovýchovná jednota Sokol Králův Dvůr.

Start první kategorie silničního závodu je v 10 hodin. Hlavní závod mužů a žen odstartuje ve 12.30 hodin. Starty všech kategorií budou v Králově Dvoře u budovy čp. 238, ulice Popelky Biliánové.

Doběhy všech kategorií budou před bývalou restaurací „U Kouckých" v Králově Dvoře. Prezentace bude otevřena v den startu, a to od 8:30 hodin u budovy radnice. V případě překonání traťového rekordu, získá úspěšný závodník finanční prémii.

Oslavy vzniku Československa budou v Králově Dvoře pokračovat lampionovým průvodem.
Ten začne v 17.30 hodin, a to srazem u budovy bývalé Zvláštní školy v Počaplech. Průvod se vydá po trase od bývalé zvláštní školy směrem k sídlišti Nad Stadionem, Jungmannovou ulicí do kaštanky a pak do cíle, kterým je zámek Králův Dvůr. Zde se účastníci průvodu dočkají i ohňostroje.