„Zachoval se jako skutečný hrdina, když pomohl zachránit tonoucího nad berounským jezem. Jako první doplaval k muži, kterému už docházely síly. Samir by se v budoucnu chtěl stát vojákem, jeho jednání ukazuje, že pro toto povolání má skutečně vlohy,“ stojí na webu městského úřadu.

Za jeho hrdinný čin mu v pondělí 22. července poděkovalistarostka Soňa Chalupová a místostarosta Dušan Tomčo. Za odměnu mladý hrdina získal věcné ceny, dárkový poukaz a pamětní minci.

Jak již v minulosti uvedlo vedení města, události si všiml jeden ze strážníků mimo služby. Ten ale kvůli tomu, že je po operaci, nemohl pro muže do vody skočit. Zavolal proto na služebnu a řekl kolegům o celé situaci. Mezitím však Samir Trlifaj muže zachraňoval.

Topícímu se muži tak mladík poskytl drahocenný čas. Na místo dorazila hlídka s třemi strážníky, kdy dva z nich doplavali pro tonoucího a další pomáhal kolegům ze břehu. Připravil lezecké lano, které se používá pro tyto účely, a přivolal záchrannou službu. Když tonoucího dostali strážníci na břeh, byl stále při vědomí, ale zcela vyčerpaný.