Ta přinese i příjemnou zprávu pro cestující. Příznivě se totiž dotkne i cen jízdného městské hromadné dopravy s platností od ledna příštího roku.

„Na linkách městské hromadné dopravy dojde pro cestující ke snížení ceny obyčejného jízdného o jednu korunu při platbě v hotovosti i z čipové karty,“ říká vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling.

Výrazné slevy čekají v MHD také na děti a seniory. Tito totiž ušetří oproti současnému stavu polovinu jízdného.

„Nově bude zavedeno poloviční jízdné pro děti od 6 do 15 let při platbě z čipové karty pro jednotlivé jízdné. Senioři nad 65 let s trvalým pobytem v Berouně či Králově Dvoře budou mít při platbě čipovou kartou na jednotlivém jízdném možnost ušetřit polovinu ceny jízdenky,“ přiblížil změny v cenách jízdného Miroslav Jerling.

Ani cestující, kteří jezdili autobusy městské hromadné dopravy zdarma, o svou výhodu nepřijdou – pro ně se nic nemění a autobusem budou zdarma jezdit i nadále.

Poloviční jízdné pro školáky vidí starostka Šárka Endrlová jako jasnou příležitost pro rodiče, aby své potomky nemuseli do školy vozit osobním autem. „Centrální komunikace města jsou v ranní a odpolední špičce velmi přetíženy. Poloviční jízdné i při jednotlivých jízdách dává rodičům šanci ušetřit si minimálně jednu cestu do centra – například ráno mohou dítě do školy svézt autem a odpoledne pojede samo autobusem. Také na zájmové aktivity se dítě dopraví autobusem levněji bez nutnosti kupovat si časovou jízdenku,“ uzavírá starostka.