Město Beroun se umístilo na druhém místě ve čtvrtém ročníku krajské soutěže My třídíme nejlépe. Klání jednotlivých měst měst a obcí ve třídění odpadů, která pro letošní rok vyhodnocovala období od 1. října 2007 do 30. září 2008, se zúčastnilo rekordních 1 109 obcí a měst z celého Středočeského kraje.

„V kategorii nad 10 tisíc obyvatel získal Beroun s 1127 body těsné 2. místo hned za městem Říčany, které získaly 1149 bodů, a před třetím Nymburkem, který nasbíral 984 bodů. „Pro naše město a jeho obyvatele je toto umístění ohodnocením společného úsilí, které na třídění odpadu vynakládají,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Představitelé města mají z umístění Berouna radost a hodlají obyvatele v jejich ekologickém úsilí dále podporovat. „Ve spolupráci s Technickými službami Beroun se snažíme počet sběrných nádob rozšiřovat tak, aby k nim občané měli co nejblíže,““ komentoval výborné umístění berounský místostarosta Tomáš Havel, který v úterý 2. prosince v pražském paláci Austria cenu za druhé místo přebíral. Získaná finanční odměna ve výši 40 000 tisíc korun půjde na nákup dalších nádob na třídění odpadu.⋌