Odpad nalezený Milanem Sailerem u Tipsport laguny nyní řeší město. Podle starosty Jiřího Bessera se měl nálezce obrátit v první řadě na Odbor životního prostředí Městského úřadu v Berouně, který by se tím začal ihned zabývat.

„V takových případech uděláme místní šetření a když zjistíme původce odpadu, vyzveme jej, aby ho odstranil. Pokud původce nezjistíme, spolupracuje se s vlastníkem pozemku, který odpovídá za jeho vzhled, a vyzveme jej, aby odpad odstranil. Pokud obyvatel či majitel pozemku neuposlechne opakovaných výzev, hrozí mu sankce, a to podnikateli do 100 tisíc korun a obyvateli do 10 tisíc korun,“ popsala vedoucí odboru životního prostředí Jitka Ciroková.

Podle ní však tento případ řeší odbor majetkový, který připravuje pro technické služby objednávku. Ty již vyčistily povrchovou část a uklidily tak to, co bylo bezprostředně vidět. Starosta města Jiří Besser k celé záležitosti dodává: „Technické služby dostaly pokyn, aby se problém s odpadem vyřídil co nejdříve. Na místě, kde se odpad našel, to mají dohledat a dále upravit.“