Ve čtvrtek večer se desítky lidí sešly na nádvoří berounského Gymnázia Joachima Barranda, kde na ně čekal zajímavý program a hlavně nocování pod hvězdami. Ti, kteří se rozhodli výzvu přijmout, si po večerním programu ustlali přímo na dvoře školy. Noc pak přečkali jen ve spacácích.
„Obdivuji je, sama bych to nedala. Je to jiné, spát pod širákem v létě, když třeba s kamarády sjíždíme řeku. Ale teď, v listopadu, bych to nedala," přiznává Petra Veselá z Berouna, která projekt Noc venku podpořila aspoň svou účastí na večerním programu.
O životě bezdomovců se zájemci mluvili terénní pracovníci, kteří o jejich problémech vědí nejvíce.
Největším zážitkem byl ale určitě film Heleny Třeštíkové, Mallory. Časosběrný dokument sleduje 13 let paní Mallory, která se po těžkých peripetiích, drogové závislosti a životu na ulici snaží vrátit do běžného života.
Bezdomovectví v Berouně je pro jeho obyvatele silné téma. Vzhledem k blízkosti k hlavnímu městu je zde totiž těchto osob více než v jiných městech. Tolerance vůči této skupině lidí je pro řadu Berouňanů ale problematická. „Tento projekt má právě seznámit veřejnost 
s problematikou bezdomovectví a zároveň získat prostředky, které budou použity na podporu lidí bez domova," vysvětlila za Farní charitu Beroun Jitka Papežová.