Na králodvorském zámku uspořádal první zářijovou sobotu moderátor Rádia Praha a DJ Olda Burda v pořadí již čtvrté velké setkání diskžokejů.

Tradičnímu hudebnímu festivalu Letorosty i letos přálo počasí a tak si v sobotu 9. září našlo cestu do amfiteátru v berounském kempu Na hrázi několik stovek návštěvníků, kteří se těšili na doopravdy pestrý program.

Krásné letní počasí přálo letošnímu ročníku Hrnčířských trhů. Ty se konaly druhý zářijový víkend v centru Berouna. Na obhlídku či na nákup dorazily tisíce místních i přespolních.

U obce Tlustice se v polovině září stala tragická nehoda. Na zahradu rodinného domu se zřítilo ultralehké letadlo, ve kterém zahynuli dva muži. Jedním z nich byl starosta obce Zaječov.

Zdroj: Deník/ Radek Cihla
Zaječov na Berounsku. Obec, která při tragické havárii malého letadla přišla o starostu – 35letého Vladimíra Havlíka.
Je nám hrozně smutno. Zaječov se po tragické smrti starosty ponořil do ticha

Svatoludmilská pouť v Tetíně 

Zdroj: Milan Holakovský
Zdroj: Milan Holakovský

Slavnostní přejmenování někdejší tetínské návsi 9. května na náměstí Kněžny Ludmily:

Zdroj: Deník/Milan Holakovský

Krásné slunečné počasí přálo ve čtvrtek 14. září sedmému ročníku charitativního běhu v Berouně. Hlavní závod na tratí dlouhé 3,7 kilometru i běh pro rodinu odstartoval ředitel místní Charity Petr Horák. Nakonec se podařilo vybrat téměř 80 tisíc korun, které poslouží na péči o potřebné na Berounsku. 

Vinobraní na Karlštejně:

Zdroj: Deník/Michal Bílek

Krásné slunečné odpoledne využili v neděli 24. září v Králově Dvoře návštěvníci k účasti na tradičním Králodvorském zámeckém tvoření, kde si děti mohly na osmi stanovištích vyrobit osm různých skřítků při podzimním skřítkování.

Ve Vráži u Berouna odhalili pamětní desku Františka Kurky:

Zdroj: Deník/Radek Cihla
Zdroj: Deník/Radek Cihla

Nekonečné kolony ztěžují řidičům cestu po dálnici D5 do Prahy. Jedna oprava dálnice u Loděnice na Berounsku prodlužuje cestu od Plzně či Berouna o desítky minut:

Zdroj: Kamil Kacerovský
Zdroj: Kamil Kacerovský