Rozlícená paní Iva přišla ve středuráno do redakce Berounského deníku a hned spustila: „O tomhle by se lidé měli dozvědět. Parkování v Berouně je totiž může přijít šeredně draho,“ rozčilovala se řidička z Berouna.

Když totiž chtěla u automatu na náměstí Marie Poštové zaplatit parkovné na tři hodiny, vyjel jí lístek se špatným údajem. „Hodina parkování zde stojí desetikorunu, tak jsem do automatu vhodila třicet korun. Na lístku, který se vytiskl, jsem ale měla parkovné zaplacené jen na hodinu,“ ukazovala nám řidička doklad.

„Nechtělo se mi házet do automatu další peníze, a tak se jdu poradit, co s tím. Městská policie pořád objíždí parkoviště, nerada bych dostala botičku a platila ještě další stovky za pokutu,“ svěřovala se žena se svými obavami.

Z redakce Berounského deníku jsme proto volali na Městskou policii Beroun. „Musím říct, že paní v telefonu byla velmi vstřícná. O problémech s automatem neví, ale sdělila jsem jí SPZ mého vozidla s tím, na jak dlouho jsem měla mít parkoviště zaplacené. Prý to nahlásí hlídce,“ popsala průběh telefonu paní Iva.

Na parkovišti na náměstí Marie Poštové jsme v průběhu dne zjišťovali, zda se s podobným problémem setkal i někdo další. „Abych řekl pravdu, tak se ani nedívám, jaký čas se mi na parkovacím lístku zobrazí. Vím, že tady se platí desetikačka za hodinu a podle toho tam peníze nasypu. Vůbec mě nenapadlo, že na lístku se mi pak může objevit úplně jiný čas,“ divil se Václav Slížek.

Hana Kulhánková už s berounskými parkovacími automaty už také jeden boj sváděla. „Stalo se mi před několika měsíci přesně to samé, jako paní, ale bylo to na parkovišti u Panského mlýna. Zašla jsem na služebnu městské policie a dohodla se s nimi. Od té doby si dávám pořádný pozor, co si tisknu,“ dodala Hana Kulhánková.

O problémech s automatem jsme informovali i provozovatele berounských parkovišť, Technické služby Beroun. „Je to stroj, tak někdy může mít poruchu. Pokud má někdo s automatem problém, může zavolat na naši telefonní linku, která je uvedena na každém přístroji. Náš technik okamžitě vyjede na místo a zjistí, zda se skutečně jedná o technickou závadu. Případně s městskou policií vyřídí, že v dané lokalitě je automat mimo provoz,“ vysvětlil nám běžný postup ředitel technických služeb Luboš Kácel. Na obranu automatů uvedl, že poruch mají hlášeno minimálně. Často se podle slov ředitele společnosti totiž nejedná o technický problém. „Stačí, když tam někdo hodí dvacetikorunu, kterou automat nevezme a vrátí zpátky. Dotyčný si toho nemusí všimnout a může mít pocit, že ho přístroj ošidil. Každému proto doporučuji kontrolovat displej i lístek,“ dodal Kácel.

K automatům nemá vřelý vztah ani další oslovený řidič, pan Miroslav. „Nelíbí se mi, že musím platit tolik peněz. Kdyby to bylo aspoň hlídané parkoviště, ale takto si platíte jen za místo a stejně se vrátíte z města a vůz můžete mít vykradený,“ upozornil pan Miroslav a dodal, že ceny za parkovné jsou v Berouně přemrštěné.

PARKOVNÉ V BEROUNĚ
Husovo nám.
20 Kč/hod. (40 Kč další hodiny)
nám. Marie Poštové
10 Kč/hod.
Boškův statek
5 Kč/hod., (2 Kč další hodiny)
Pod Litavou
5kč/hod.
Bezručova ul., bývalá kasárna
4 Kč/hod.