Mutace omikron onemocnění covid-19 už drtivě převažuje v celé republice a díky své vysoké infekčnosti počty nakažených lámou historická maxima.

Co se týče regionu, je podle informací z berounského krizového štábu k včerejšímu dni 2937 aktivních pozitivních případů. ¨
Číslo tedy taktéž atakuje dosud nejvyšší hodnoty. Navzdory tomuto vývoji ubývá v regionálních nemocnicích hospitalizovaných pacientů s těžkým průběhem.

Ilustrační foto.
V kraji chybí 170 řidičů. Přesto většina autobusů jízdní řád dodrží

„Tento trend trvá od poloviny ledna letošního roku, kdy se počet pacientů s těžkým průběhem covid-19 v našich nemocnicích snižuje. V posledních dnech jsme ale zaznamenali mírný nárůst hospitalizací s lehčím průběhem nemoci,“ uvedla mluvčí berounské a hořovické nemocnice Patra Horáková s tím, že u hospitalizovaných stále významně převyšuje počet neočkovaných.

Aktuální počet  aktivních  případů COVID+ ke danému na Berounsku.Aktuální počet aktivních případů COVID+ ke danému na Berounsku.Zdroj: Zdroj dat: Krizové řízení a ochrana obyvatelstva MěÚ Beroun

Převažující variantou je omikron. „Typizace se provádí jen u vybraných pacientů a podle dostupných výsledků se jeví, že omikron je zastoupen již téměř výhradně,“ doplnila mluvčí.