Berounsko/ V letních měsících přibývá opilců nejen na záchytkách, ale i na silnicích. Podle policejních statistik zavinili opilí řidiči v letošním roce na Berounsku a Hořovicku za období leden až červenec celkem 31 dopravních nehod. „Kromě nich naše dopravní hlídky při běžných kontrolách přistihly za volantem dalších 47 opilých řidičů. Bohužel případů, kdy opilí řidiči usedají za volant, v letních měsících přibývá,“ informovala mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková.
V tomto týdnu došlo k dopravní nehodě, kterou zavinil řidiči pod vlivem alkoholu, v Berouně. Řidič nákladního auta zacouvával a nevšiml si chodkyně, která přecházela silnici za zadní částí jeho automobilu. Došlo ke střetu levé zadní části vozidla s chodkyní. Žena po pádu na zem utrpěla zlomeninu zápěstí a byla převezena do hořovické nemocnice. U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol a bylo zjištěno, že řidič měl při nehodě 0,09 promile alkoholu v dechu.
Policie varuje všechny řidiče před požitím alkoholu před jízdou. Alkohol za volantem je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. „Bohužel v poslední době přibývá na Berounsku stále více dopravních nehod, jejichž příčinou je právě požití alkoholu před jízdou,“ upozornila Marcela Pučelíková.
Podle odborníků si opilý řidič nepřipouští, že jízdu autem nezvládne. Nenapadne ho, že může přijít o řidičák či zavinit nehodu. Alkohol, který ovlivňuje koordinaci pohybů, odhad vzdálenosti i soustředění, mu dodává sebejistotu. Následky jeho jízdy ale mohou být katastrofální.
Problémy s řidiči alkoholiky mají v letních měsících i policisté z rudenského dálničního oddělení.