Opilého muže se zde pokoušela zpacifikovat hlídka městských strážníků, ovšem neúspěšně. Muže nakonec odvezla záchranka, na místo pak ale museli nastoupit pracovníci Technických služeb Beroun, kteří s konvemi a košťaty odklízeli zvratky z ulice. „A to se stalo krátce před polednem, kdy je zde nejvíce lidí, i turistů,“ zdůraznil Besser.
„Zdá si mi, že vyhláška stejně v Berouně nic nevyřeší. Pokutovat takovéhle lidi nemá smysl, ti pomalu nemají ani na to krabicové víno,“ tvrdí obyvatel Berouna. Starosta si naopak myslí, že vyhláška má své opodstatnění. „Uvědomujeme si, že z podobných nepřizpůsobivých lidí, kteří se opíjejí na veřejnosti, těžko dostaneme pokutu. Princip vyhlášky spočívá především v tom, že takové lidi budeme moci vykázat z frekventovaných míst města,“ obhajuje vyhlášku Jiří Besser.
Berounští strážníci teď nemohou zasáhnout ve chvíli, když si někdo na lavičce na Husově náměstí otevře pivo nebo krabicové víno. Výtečníka mohou strážníci odvést pouze ve tehdy, když vzbuzuje veřejné pohoršení nebo třeba znečišťuje prostranství. Nová vyhláška jim ale dá do ruky pravomoc, aby z frekventovaných míst města vykázali lidi holdující alkoholu ještě dřív, než se stačí opít a pak například znečistit okolí. Od října se nesmí pít alkohol v městských parcích, v blízkosti supermarketů, u autobusového a vlakového nádraží, u domu s pečovatelskou službou, domu penzionu pro seniory, komunitního centra, na pravém břehu Berounky a u prodejny ve Vančurově ulici.