Opilých řidičů, kteří se nebojí tvrdého postihu, přibývá. Potvrzují to nejen výsledky dopravně bezpečnostních akcí a namátkových policejních kontrol na silnicích, ale i policejní statistiky. V uplynulém týdnu řešily policejní hlídky opilé řidiče téměř každý den. Podle mluvčí berounského policejního ředitelství Veroniky Benediktové také přibývá dopravních nehod, které zaviní podnapilí řidiči. Pod vlivem alkoholu byl i jeden z účastníků dopravní nehody, která se stala 13. června u obce Bubovice. Den předtím zadrželi policisté opilého řidiče v Karlštejně.

Řidiči riskují jízdu s alkoholem i přesto, že vědí, jaký postih je při dopadení čeká. V případě, že policisté naměří v dechu zadrženého řidiče více než jedno promile alkoholu, neřeší se odebrání řidičského průkazu jako přestupek na odboru dopravy městského úřadu. Takový hříšník skončí
u sou〜du. „Policie ho začne stíhat pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky nebo trestný čin opilství. Od začátku roku bylo kvůli alkoholu zahájeno trestní stíhání v sedmatřiceti případech.

Z toho se v třiadvaceti případech jednalo o dopravní nehodu, “ upozornila Veronika Benediktová.

Odborníci se shodují, že řidičům výrazně otrnulo. Před rokem, kdy začal platit bodový systém, se většina z nich zklidnila. „Postihy za řízení v opilosti jsou tvrdé. Řidičovi je odebrán řidičský průkaz a uložena vysoká pokuta.

V případě, že je jeho čin posuzován jako přestupek, může dostat pokutu od deseti do dvaceti tisíc korun a řidičák mu může být odebrán na půl roku až jeden rok,“ vysvětlila pracovnice odboru dopravy Městského úřadu Beroun Daria Hrabárová.