Bomba nalezená nebyla, ale policistům se podařilo najít něco jiného. Viníka. Ohlašovatel bomby se totiž nacházel mezi cestujícími.

A jaká je situace týden po incidentu? „Muži, kterého policisté zadrželi hned na vlakovém nádraží v Berouně, bylo sděleno obvinění z šíření poplašné zprávy a v současnosti je stíhán na svobodě," uvedla pro Berounský deník policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Výslech zadrženého nebyl nejdřív možný. Byl totiž hodně opilý, a tak policisté museli počkat, až vystřízliví. A právě alkohol hrál v jeho telefonu nejspíš hlavní roli.

Policistům totiž při výslechu sdělil, že si v opilosti skutečně myslel, že se ve vlaku bomba nachází.

Muži, který zaměstnal desítky policistů i hasičů, stejně jako zaměstnanců Českých drah a znepříjemnil cestu stovkám cestujících, teď hrozí až pětileté vězení.

Pro policisty není obžalovaný výtržník žádným neznámým. Jedná se totiž o recidivistu, který má na svém kontě například majetkovou trestnou činnost. Nyní si rejstřík trestů rozšíří o další kapitolu.

Události z berounského vlakového nádraží způsobily pozdvižení v celém Berouně. i na sociálních sítích. Jak jeden z pisatelů uvedl, v současné době se na podobné situace musíme zvykat. „Vlastně musíme být rádi, že šlo jen o poplašnou zprávu. Příště totiž může vlak skutečně vyletět do povětří. Kdo se dnes může cítit v bezpečí," míní pisatel.