„Pravidelně se na stavební ruch jezdím dívat a fotky dáváme s kamarádem na facebookový profil. Myslím si, že počet dělníků na stavbě omezující stovky lidí, je malý. Někdy tam vidím jednoho a nejvíce jsem jich tam při práci vyfotil pět," uvedl za obyvatele Tetína Pavel Suk.

Rekonstrukce mostu přes železniční trať na Zavadilku je v plánu už několik let. Oprava se ale opakovaně odsouvala. Už dříve se bouřili obyvatelé okolních obcí, třeba Tetína nebo Koněprus. Nelíbila se jim doba, po kterou by tuto spojnici nemohli používat. Původně měla uzavírka trvat rok.

„Povrch silnice je odfrézovaný od pondělí. Frézování jsme museli posunout o tři dny. O všem ale informujeme představitele města. Už máme i přeložené všechny kabely pod mostem a nyní budeme bourat zídky a sundávat zábradlí. Harmonogram prací, který jsme posílali i na Městský úřad v Berouně, plníme," uvedl za dodavatele stavby pan Bela. Původně se měl povrch komunikace na mostě začít frézovat už minulý čtvrtek.

Pro pěší je zatím vymezena stezka vysypaná drobným štěrkem. „Není to žádná hitparáda, ale s kočárkem po něm přejdu," svěřila se Jitka Prošková.

Až do konce uzavírky musejí obyvatelé dotčených obcí, což jsou Jarov, Zavadilka, Tetín i Koněprusy, při cestě do Berouna autem jet po objízdné trase přes Bítov a Králův Dvůr.