Problémy řidičům dělá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení na trati Beroun – Rakovník, kde je vypnuté zabezpečovací zařízení na přejezdech. Řidiči tak musí před každým přejezdem zastavit, a tak se zde tvoří velké kolony.

„Praxe ale ukázala, že na železničním přejezdu P 2313, který je na silnici II/118 – na Pražské ulici praxe ukázala, že zde po dobu rekonstrukce jezdí minimum vlaků, ale tisíce řidičů denně musí zastavovat a tím zpomalují dopravu, která je v době dopravních špiček kritická," uvedla mluvčí berounské radnice Adéla Králová. Město se proto i s ohledem na stížnosti řidičů obrátilo na České dráhy.

„Po opakovaném jednání se zástupci Českých drah se tento týden podařilo najít jiné řešení. Na tomto přejezdu byly odstraněny uvedené dopravní značky a vlaky mají nařízenou pomalou opatrnou jízdu. Řidiči se tak musí chovat jako při jízdě na každém jiném železničním přejezdu. Věříme, že toto opatření pomůže zmírnit problémy v jízdě touto oblastí," dodala Adéla Králová.

V souvislosti s opravou na železniční trati vzniká ale další dopravní problém. Lidé, vyjíždějící z Brožíkovy ulice a směrem od nemocnice na hlavní komunikaci mají kvůli tvořícím se kolonám problém vyjet z těchto ulic.

„Těšíme se, až bude celá rekonstrukce za námi. Někdy, hlavně v ranní špičce, musím čekat i několik minut, než z ulice vyjedu. Pospíchám přitom do práce a tohle celou cestu dost komplikuje. Vycházím raději dříve z domu, ale nikdy neodhadnete situaci. Někdy v ulici čeká na odbočení i deset aut," řekl Deníku jeden ze starousedlíků.

Berounská radnice o komplikacích řidičů vyjíždějících z Brožíkovy ulice, ví. „Žádáme řidiče jedoucí po Pražské ulici, aby se chovali ohleduplně a umožňovali výjezd řidičům zejména z Brožíkovy ulice ze směru od nemocnice," dodala mluvčí berounské radnice Adéla Králová. Rekonstrukce na železničních přejezdech potrvá do 10. července. „Od 11. července by měl být znovu otevřen již s novým zabezpečovacím zařízením ," konstatovala Adéla Králová.