Ten dle všech předem vydaných povolení začal v osmnáct hodin, kdy dálniční policie zastavila na velice krátký čas provoz, aby řidič kamionu mohl s přesností a dovedností sobě vlastní nacouvat na dálnici D5, po které lávku přepravili do Králova Dvora pod bývalý kulturní dům, kde má lávka svoje místo.

Největší a nejnáročnější z celého dne bylo samotné vyzvednutí lávky a následné usazení. Jelikož již odpoledne na dánici přijel 1200tunový jeřáb plzeňské firmy APB, tak pro pracovníky bylo závěrečné zvednutí, otočení a konečné nasazení lávky na trny na první pohled velice snadné. Vždyť na dálnici musel být ve 21.30 hodin na dvacet minut úplně zastaven provoz.

Ještě nezbytné focení na památku a poté již sobotním večerem zněly povely a šlo se na věc. Ano, vše šlo doopravdy bravurně, skvěle a tak, jak mělo - jako na 'drátkách' - a tak králodvorská lávka byla po devadesáti dnech v sobotu 26. října okolo dvaadvacáté hodiny na svém místě.

Nyní se dodělávají poslední úpravy - jako zábradlí a podobně - a králodvorští občané, kteří lávku pravidelně používali, mají jistotu, že bude velmi brzo opět otevřená a bude jim zase sloužit.