„V Zahořanech plánujeme v letošním roce vybudovat první část chodníku od místní autobusové zastávky. V tomto úseku se stále potýkáme s problémem odvodu dešťových vod z komunikace tak, aby odpovídaly podmínkám Středočeského kraje," uvedl k plánované investiční akci v Zahořanech starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Výstavba chodníku v Zahořanech je pro představitele Králova Dvora jednou z letošních priorit, a to proto, že chůze po krajnici velmi frekventované silnice je pro chodce velmi nebezpečná. Zejména v nočních hodinách. „V létě to tak hrozné není. Je dlouho vidět, ale v zimních měsících mám strach. Když jdu ráno na autobus, musím si s sebou nosit kapesní svítilnu, aby mě řidiči projíždějících aut viděli a nepřejeli," uvedl k současné situaci Pavel Hájek.

Obyvatelé Zahořan se v budoucnu dočkají také rekonstrukce místní komunikace ve směru od Zahořan do Berouna. Město na její opravu připravuje projektovou dokumentaci a stavební povolení. „Přes naši velkou snahu tuto komunikaci co nejdříve opravit stále nevíme, v jakém termínu bude zahájena přeložka plynu, která má být usazena do stávající komunikace. Z tohoto důvodu, není možné uzavřít projektovou část plánované investiční akce a výkup potřebných pozemků," upozornil Petr Vychodil.