Tato změna je nutná kvůli tomu, že Středočeský kraj zahájil přestavbu původního mostu.

Řidič narazil do plotu

Velkou trpělivostí musejí být vyzbrojení obyvatelé blízkých nemovitostí. Nezodpovědní řidiči jim totiž ničili majetek ještě před uzavřením starého mostu. Své o tom ví například Pavel Černý, který bydlí hned za mostem. „Minulý týden auto narazilo přímo do našeho plotu. Jeho oprava nás bude stát asi dvacet tisíc korun,“ konstatoval muž, který bydlí přímo za původním i nynějším náhradním mostem. Pan Černý ale předpokládá, že po náhradním mostě budou řidiči jezdit opatrně, a k dalším škodám na jeho majetku nedojde.

Kolaudace uzavřela starý most

I když stavba byla zahájena 1. října, motoristé jezdili po staré konstrukci až do pátku. Kolem mostu už ale mohli několik dní vidět čilý stavební ruch. Jejich pozornosti jistě neunikli dělníci s červenými přilbami, kteří museli do 15. října postavit náhradní most. „Ten byl ve čtvrtek zkolaudován a následně na něj byl převeden veškerý provoz. Tato úprava platí až do května příštího roku, kdy bude přestavba stávající mostní konstrukce ukončena,“ vysvětlila tisková mluvčí Krajského úřadu Středočeského kraje Berill Mascheková.

Semafory řídí jednosměrný provoz

Doprava je od pondělí přes náhradní mostek řízená kyvadlově, lidé mohou do Oseku vjíždět i vyjíždět pouze jedním směrem. „Světelnou signalizaci odborníci umístili ihned po kolaudaci náhradního mostu. Žádné další opatření, respektive dopravní omezení nechystáme,“ dodala za kraj Berill Mascheková. Před světelnou signalizací se hromadí automobily. I to je důvod proč by úsekem měli motoristé projíždět se zvýšenou opatrností. Současná úprava má zajistit vyšší nosnost. „Středočeský kraj se do přestavby původního mostu pustil kvůli jeho nízké nosnosti a cena díla přesahuje 34 miliony korun,“ upřesnila tisková mluvčí.