VIDEO - START DĚTÍ

VIDEO - START DOSPĚLÝCH

VIDEO - PŘEDSEDA SK Slavoj Osek JIŘÍ KAČÍREK KOMENTUJE AKCI

Ne úplně nejteplejší počasí, místy na cestách náledí. Pro většinu lidí dobrý důvod proč neopouštět teplo domova. Ne však pro ty, kteří se v sobotu 12. ledna ráno sešli na startu již dvaatřicátého ročníku Běhu partyzánskou stezkou v Oseku na památku účastníků odboje na Hořovicku. Sobotnímu závodu předcházela páteční vzpomínková akce k 64. výročí odhalení odboje na Hořovicku s položením věnců u partyzánského krytu v lese za Újezdem, lampiónový průvod a ohňostroj. Akce společně pořádá SK Slavoj Osek, místní obecní úřad, firma Stamal, Středisko volného času Domeček Hořovice a Český svaz bojovníků za svobodu Beroun.

„Účast je letos menší, ale velmi dobrá. Loni tu bylo i s dětmi téměř 200 účastníků, letos je to asi 140 lidí, z toho 90 dospělých,“ uvedl předseda SK Slavoj Osek Jiří Kačírek. Nezapomněl poděkovat všem sponzorům, kteří pomohli s financováním cen pro závodníky.

Letitá tradice závodu napomáhá k snadnější organizaci, i přesto je ale jeho zajištění náročné. Připravuje se už měsíc dopředu. Je třeba zajistit zastavení dopravy, potřebná povolení, organizaci i ceny.

V dětské kategorii dívek proběhla jako první cílem desetiletá Johanka Šafráková z Berouna. „Mám velkou radost. Na začátku byla trasa zmrzlá a pořádně to klouzalo. Na startu jsem byla spíše na konci, potom jsem předbíhala ve zmrzlé uličce. Nejdřív jsem byla třetí, v kopci jedna holka odpadla a druhou jsem potom předběhla. Běhám často, letos jsem tu už potřetí. Jednou jsem byla první, pak druhá za hodně dobrou Arabkou a teď první. Letos pro mě byla konkurencí Nikola Červenková, která byla potom za mnou druhá,“ uvedla Johanka, která na sebe také prozradila, že běhá závodně. běžela na Strahově 800 a 150 metrů. „Běhám ráda, jsem hodně na vytrvalecké tratě, ráda také skáču do dálky,“ dodala dívka.