Otevřené památky, prohlídka historických objektů zdarma či za symbolickou cenu, vernisáže výstav, řemeslný jarmark v Muzeu Českého krasu, ukázka berounských kronik v prostorách radnice. To je jen malý výčet toho, co jste mohli v Berouně o víkendu navštívit.
Je ale více než jasné, že tisíce lidí, kteří o víkendu do centra města přišli, přilákaly především legendární Hrnčířské trhy, které se letos konaly již popatnácté.

Jejich organizátor Vladimír Izbický si před víkendem přál kromě příjemných návštěvníků ještě pěkné počasí. A jeho přání se nadmíru vyplnilo.
A ta kolem se na Husově náměstí stejně jako v bočních uličkách mohli návštěvníci Berouna kochat nepřeberným množstvím keramiky od zhruba tří set vystavujících.

„Je to úžasné. Jezdíme sem z Prahy, máme kousek od Berouna chatu,a tak si trhy nenecháme nikdy ujít. Je to super, co se v Berouně podařilo udělat. Na trhy můžete být opravdu pyšní. A my můžeme být rádi, že to k vám nemáme tak daleko.“ konstatovala návštěvnice trhy Pavla Sládková z Prahy. Sama už v košíku měla zabalenou čajovou soupravu, jak nám návštěvnice trhů prozradila.

Oslavy dnů evropského dědictví provázely ale i oficiální návštěvy a setkání. Jedna z nich se uskutečnila v sobotu dopoledne v obřadní síni Berounské radnice, kde starostka Berouna Šárka Endrlová přivítala delegace zahraničních partnerských měst, a to německého Goslaru a polského Brzegu.

„V letošním roce si připomínáme 20 let od podepsání partnerské smlouvy právě s německým Goslarem. Věřím, že naše milá spolupráce bude i nadále pokračovat,“ uvedla Šárka Endrlová.