V současné chvíli vrcholí přípravy na víkendové oslavy. Berouňáci se musí obrnit trpělivostí, protože se do Berouna opět sjedou tisíce lidí.

„Lidé budou opět využívat odstavná parkoviště, na která je budou navádět cedule. Každopádně především v sobotu dopoledne se lidé musí připravit na dopravní zácpy v centru města,“ uvedl zaměstnanec technických služeb.

Největším lákadlem jsou zmíněné Hrnčířské trhy. Jejich organizátor Vladimír Izbický se snaží každý ročník něčím ozvláštnit. Na co se můžeme těšit během letošního, již 15. ročníku? „Tak například na Nikose Kavgalakise, který přislíbil účast. Je to jeden z posledních žijících legendárních hrnčířů na Krétě. Ručně na hrnčířském kruhu vyrábí tradiční obrovské krétské amfory,“ uvedl Vladimír Izbický.

Těšit se můžete na české hrnčíře, ale právě i na ty zahraniční. Těch letos do centra Berouna přijede 35. Pokud si víkend v Berouně nenecháte ujít, můžete se těšit i na další zajímavost. V rámci Dnů evropského dědictví připravilo město bohatý doprovodný program. Zdarma si budete moci prohlédnout i řadu historických míst ve městě, kam se běžně nedostanete.

„Zpřístupněna bude například radnice, kde bude mimo jiné vystavena i kronika města. Dále se mohou návštěvníci přijít podívat do Jenštejnského domu, otevřeny budou obě brány, Duslova vila a řada dalších památek,“ uvedla mluvčí radnice Pavla Švédová.

PROGRAM DNŮ EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ
PÁTEK 9. ZÁŘÍ
14.00 – Berounský drak 2011 – zahájení sportovně kulturního programu v autokempu Na Hrázi
15:00 tréninky posádek
21:30 Ohnivá show „Probouzení berounského draka“
SOBOTA 10. ZÁŘÍ
9:00 Berouňačka –Husovo náměstí
10:00 Vernisáž výstavy FAMU - Výstavní síň Jiřího Jeníčka
10:45 Velký swingový orchestr – Husovo náměstí
11:00 Vernisáž výstavy obrazů Lubomíra Typlta – Městská galerie
11:00 „Berounský drak 2011“
12:30 Vystoupení R.A.K – náměstí
13:00 Oficiální zahájení Dnů evropského dědictví
14:30 BRASSBAND.CZ - náměstí
15:30 Gili Romani - Husovo náměstí
16:30 Varhanní koncert - kostel sv. Jakuba v Berouně
19:30 Divadelní představení Herců I. generace
NEDĚLE 11. ZÁŘÍ
9:00 Berouňačka - Husovo náměstí
10:45 Vystoupení hudební kapely Herky - Husovo náměstí
13:00 Jauvajs - Husovo náměstí
17.00 Ukončení Hrnčířských trhů a Dnů evropského dědictví