Přijďte s Hudličany oslavit první výročí rozhledny Máminky. Oslava začne v neděli ve 13 hodin. PRo všechny účastníky je připraveno občerstvení. Návštěvníci rozhledny se mohou z jejího vrcholu rozhlédnout nejen po kraji, ale dohlédnout až na Klínovec, Ještěd i Šumavu.

Stavba ve tvaru trojbokého jehlanu měří 33 metrů a na její vrchol vede 96 schodů. A tyto schody nejsou ledajaké. Říká se jim myšlenkové, a to proto, že si na ně místní občané a i lidé z okolí nechali vyrýt své motto. Pro návštěvníky, kteří na rozhlednu zavítají o víkendu, je kromě celodenního občerstvení připraveno i překvapení.

„Vedle rozhledny jsme se rozhodli založit na buližníkové skále Myšlenkovou zahrádku. Kdo bude chtít, může si na dřevěnou tabulku nechat vyfrézovat svoji myšlenku, slogan či citát. Tabulky umístíme na stromy, kameny a podobně. Z lidských myšlenek a citátů tak vznikne trvalá lesní galerie," uvedl k víkendové oslavě prvního výročí hudlické rozhledny za obec Hudlice Radek Olič.

V rámci oslav prvního výročí otevření rozhledny Máminky nechala obec Hudlice zhotovit i nové turistické známky. Ty si mohou zájemci koupit už při víkendové návštěvě rozhledny.