Předchozí
1 z 5
Další

Psychiatr Martin Hollý

Martin Hollý působil 26 let v Psychiatrické léčebně Bohnice, z toho ji čtrnáct let vedl. Nyní stojí v čele Centra duševní rehabilitace Beroun.
„Raději přijít zbytečně než pozdě,“ řekl psychiatr o konzultacích s odborníky, zasáhne-li člověka nejistota, zda duševně nestrádá. Základními příznaky může být podleč něho snížená schopnost prožívat radost, mizerný spánek nebo nechuť k jídlu. Varovné je, pokud tyto stavy přetrvávají den co den po dva týdny.

Psychiatr a sexuolog MUDr. Martin Hollý, MBAPsychiatr a sexuolog MUDr. Martin Hollý, MBAZdroj: Deník/Michal Bílek

Psychiatr a sexuolog MUDr. Martin Hollý, MBA
Psychiatr Martin Hollý: I když si dobře žijeme, jsme chronicky vystresovaní

Lektorka tance Petra Kellerová

Petra Kellerová z Tetína vede taneční školu pro stovky dětí a zaměstnává osm lektorek. Na tom by nebylo nic tak překvapivého, nebýt toho, že už je dva roky upoutána na invalidní vozík a pohybuje pouze hlavou. Bojuje s roztroušenou sklerózou i dalšími vážnými zdravotními potížemi. Přesto se tance nevzdala. Zůstává pro ni prací i životním pohonem. Má kolem sebe milujícího manžela a tatínka, kteří jí se vším pomáhají. „Sice tančíme s dětmi na amatérské úrovni, ale už máme za sebou několik úspěchů. Nechci, aby děti dřely na mistrovství, ale tančily s chutí,“ prohlásila o svých lekcích.

Petra Kellerová z Tetína ochrnula, přesto vede taneční školu.Petra Kellerová z Tetína ochrnula, přesto vede taneční školu.Zdroj: se svolením Petry Kellerové

Petra Kellerová z Tetína ochrnula, přesto vede taneční školu.
Petra Kellerová z Tetína ochrnula, vedení taneční školy ale nevzdala

Lenka Hlaváčková ze Spolusvěta

Lenka Hlaváčková pečuje o osmnáctiletou dceru, která trpí těžkou formou epilepsie a bez pomoci druhých se neobejde. Také pracuje jako speciální pedagog a ve volném čase pomáhá druhým. Je jednou ze zakladatelek Spolusvěta v Berouně, kde se setkávají rodiče s podobnými životními osudy, vyměňují si informace, sdílejí své starosti i radosti v péči o děti se zdravotním znevýhodněním. „Organizujeme tvořivé večery, pořádáme přednášky," říká.

Lenka Hlaváčková z Berouna s dcerou Eliškou
Deník vděčnosti: Epilepsie dcery jí obrátila život naruby. Pomáhá ale i ostatním

Trenér Tomáš Horáček

Tomáš Horáček se ujal role trenéra v softballovém klubu Piranhas Beroun a pod jeho vedením vybojovaly desetileté a jedenáctileté děti loni poprvé ve historii klubu na mistrovství České republiky zlatou medaili. A to i přesto, že klub nemá vlastní hřiště a trénuje, kde se dá. Tomáš se softballu a baseballu v dětství věnoval. „Baseball mi přinesl možnost hrát nádherný kolektivní sport. Byla tam skvělá parta lidí a měl jsem spoustu zážitků, což je na sportu to nejdůležitější,“ vzpomíná berounský trenér, který chce, aby i pro dnešní děti byl softball zábavou.

Zdroj: Hájíčková Jana
Trenér Tomáš Horáček dovedl Piranhas Beroun ke zlatu.
Jedenáctiletí mistři. Trenér Tomáš Horáček dovedl Piranhas Beroun ke zlatu

Herec Viktor Korček

Manažer Viktor Korček se herectví jako koníčku věnuje už od svých studentských let. Považuje se za komika, osobní život mu ale přinesl spíše vážné role, herecký zase gangsterské, které z něho navíc udělaly pravděpodobně nejznámějšího českého padoucha v Africe. Nejvíce ho proslavila role mafiána v televizní sérii Chini ya Kapeti (Pod kobercem). „Scény se mnou prolétly sociálními sítěmi a nasbíraly několik milionů zhlédnutí. Hodně to seriálu pomohlo, stal se velmi populárním a běžel v největší tanzanské televizi. Každý díl vidělo kolem deseti milionů lidí,“ vypráví.

Viktor Korček z Berouna je stoupající hvězdou africké kinematografie.Viktor Korček z Berouna je stoupající hvězdou africké kinematografie.Zdroj: se svolením V. Korčeka

Viktor Korček z Berouna je stoupající hvězdou africké kinematografie.
Nejslavnější český gangster v Africe? Manažer a herec Viktor Korček z Berouna