Škola se tak zaplnila duchy, strašidly, čaroději a čarodějnicemi, ale i dýněmi. Protože se v angličtině učí o zvycích dětí v jiných zemích Evropy, vyzkoušeli si učení po „Halloweensku“. V rébusech a kvízech se dozvěděli o této tradici spoustu věcí.

Každá třída si vydlabala svou strašidelnou dýni. Tím ale zdaleka tajemný den nekončil. Většinu dětí přivezli rodiče i večer. Konal se tu 1. ročník „Halloweenského nocování“. Tentokrát svolal dýňový výbor školáky a odvážlivce z řad dětí. Ty se rozhodly přespat ve škole a pokusit se tak ubránit zlým duchům. Vyzbrojeni lampiónem, strašidelným kostýmem, dobrou buchtou a věcmi nutnými k přenocování, dorazili v šest večer před školu. Tam na ně čekala osvětlená cesta z vydlabaných dýní. Na úvod byla pro děti připravena cesta tajemnou školou, kdy je strašidelné písničky dovedly do tělocvičny. Tam už na ně čekala řada soutěží, úkolů a čarodějná diskotéka.


Všichni se už těšili na lampiónový průvod. Ten ale překazil déšť. Paní učitelky však měly připravené překvapení. Vypustily za všechny zúčastněné děti obří lampión přátelství a štěstí. Tomu se k deštivé obloze vůbec nechtělo, ale za mohutného dětského povzbuzování se nakonec vznesl.
Pak už vedla cesta do spacáků, kde na každého čekala jeho oblíbená knížka a čtenářský maratón. Noc proběhla bez problémů. Takže zase za rok. Happy Halloween.

Text: Soňa Kocmanová