Nadšení, zvědavost, netrpělivost. Tak vnímají obyvatelé Berouna závěrečnou etapu rekonstrukce kina Mír, která přinese i novou technologii promítání.

„Nemohu se dočkat na 3D projekci. Už jsme na tom byli s rodinou v Praze a je to skutečný zážitek. Tak se opravdu těším, až to bude i v Berouně, Doufejme, že za přijatelnější cenu, než v hlavním městě,“ zhodnotil novinky v kině Berouňan Pavel Lavička.

Vstupenky na filmy promítané v 3D projekci by podle berounské radnice měly být skutečně cenově přijatelnější než v Praze.

Kdy se ale na takový film v berounském Míru budeme moci konečně podívat, je zatím otázka.

Kino Mír mělo být podle původního záměru otevřeno již v červnu. Opravy se ale o několik týdnů protáhnou.

„Po odbourání přístaveb kina se totiž ukázalo, že je nutné zvolit jiný, složitější způsob zakládání stavby. Připočíst musíme i nepřízeň počasí v květnu. Svou roli sehrála také skutečnost, že nová zeď a terasa se nachází v hradebním příkopu, který je součástí městské památkové zóny a je pod dohledem památkářů,“ vysvětlil zdržení místostarosta Tomáš Havel.

Bližší termín otevření kina Mír nechce radnice zveřejnit. Podle současné situace ale Tomáš Havel odhaduje, že první diváci by se na film v 3D projektu mohli v berounském kině podívat v průběhu července.

Závěrečná etapa rekonstrukce kina si vyžádá zhruba 7 milionů korun, na kterých se město podílí s prostředky z evropské dotace.

Kino Mír získá nový vestibul s chodbou, pokladnou, bufetem a šatnou, změní se i zázemí kina a fasáda.