Bude se ale trochu lišit od ostatních školek, ať obecních nebo soukromých. Projekt přiblížil starosta Koněprus Jiří Bartoš.

„Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje už delší dobu projekt školek v režimu dětských skupin. Podmínkou je, aby se jednalo o neziskový projekt.

A právě takový u nás vzniká, konkrétně za ním stojí místní občanské sdružení S.O.W.A. Co vybereme, to zase rozdáme. Chceme, aby školka byla přístupná co nejširšímu sociálnímu spektru zájemců. Počítáme s maximálně dvanáctičlennou skupinkou dětí, o které se budou starat dvě učitelky. Školka je určena dětem předškolního věku. Záměrně nedáváme žádnou věkovou hranici, protože ctíme zcela individuální vývoj jedince. Záležet bude na tom, aby dítě zvládlo strávit určitý čas v dětském kolektivu bez rodičů," zdůraznil Jiří Bartoš.

A děti se mají na co těšit. „U nás budou děti pravidelně venku v přírodě. Máme tu na dosah dětských nožiček les, louku, potok, farmu se zvířaty, dětské hřiště i kopec na sáňkování. Děti budou zažívat zpěv i tanec s živou hudbou. Paní učitelka učí také v Základní umělecké škole a pan učitel hraje na kytaru. O děti se totiž bude i část doby starat muž, tak aby děti měly možnost zažívat ženský i mužský element. Tvořit se bude z přírodních materiálů a pro samotný prožitek a proces tvoření, nikoli na efekt. Důraz bude kladen na rovnoměrný rozvoj osobnosti dítěte," uvedl starosta.

Děti je možné přihlásit i na jednotlivé dny či dopoledne. Ti, kteří ale vydrží na polední klid se mohou těšit na pohádky, které jim budou chodit číst místní babičky, které se mohou do projektu zapojit.