Celý incident se udál 20. října kolem 21.30 hodin. „Poškozená šla ze zaměstnání od obchodního domu Billa, ulicí Obchodní směrem k ulici Havlíčkova. V okamžiku, kdy procházela kolem autobusové zastávky naproti KD Plzeňka, šel proti ní muž, který ji oslovil s prosbou, zda nemá zapalovač. Následně pokračoval s ženou stejným směrem," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Jak do protokolu napadená žena dále uvedla, muž se jí začal vyptávat na její věk a osobní stav. Poté ji vulgárním způsobem nabízel sexuální služby. „Žena okamžitě zrychlila chůzi a odvětila, aby ji nechal být. Muž nepřestal a chtěl, aby s ním šla do parku. Žena na jeho narážky nereagovala. V prostoru na okraji parku u Zábranského kostela, ji násilím zatáhl za roh kostela, kde jí přimáčkl ke zdi a osahával ji na intimních partiích," popsala průběh napadení Marcela Pučelíková.

Poškozená křičela o pomoc a pachatel vyhrožoval, že jestli nepřestane, tak ji zabije. Žena s voláním o pomoc pokračovala a nakonec se jí podařilo vytrhnout z jeho sevření a z místa utéct. K jejímu zranění naštěstí nedošlo.

Podle popisu napadené se jednalo o muže ve věku cca 20 let, vysoký zhruba 170 cm, štíhlé postavy, měl výrazné světlé oči, světlou oholenou pleť a oválný obličej. Na sobě měl tmavé oblečení a na hlavě černou přiléhavou čepici.

Identikit pachatele

Kriminalisté s přepadenou ženou sestavili identikit neznámého pachatele, který přikládáme k tomuto článku. „Žádáme kohokoliv, kdo muže z identikitu pozná, nebo byl svědkem výše popsané události, aby se ozval na linku 158 nebo na kterékoliv policejní oddělení," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Případ byl kvalifikován jako trestný čin pokus znásilnění, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody v trvání dva až deset let.