„Situace je horší než na jaře, protože pacientů je více než při první vlně pandemie. V naší nemocnici v tuto chvíli vše zvládáme. Máme dostatek personálu i ochranných pomůcek. Na psychiku je situace asi o něco lepší než na jaře, protože je o covidu-19 více informací,“ popsal situaci a stav v Nemocnici Hořovice primář centrálního příjmu a lékař interního oddělení Ondřej Beneš.

V hořovické nemocnici je vyčleněno celkem šestnáct lůžek pro pacienty s nemocí covid-19 anebo jejími příznaky. „Obsazeno je v nemocnici celkem sedm lůžek. Pět pacientů je pozitivních na nemoc covid-19, dva pacienti jsou mají podezření na nákazu,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Horáková.

V Rehabilitační nemocnici Beroun, která má stejného majitele jako Nemocnice Hořovice, jsou k dispozici celkem čtyři lůžka. Tři pacienti jsou zde hospitalizovaní s pozitivním testem na covid-19, jeden pak s příznaky.

Obě zdravotnická zařízení disponují lůžky, která jsou plně vybavena přístrojovou technikou a lůžka na ARO v Nemocnici Hořovice pak i potřebnou umělou plicní ventilací.

„Dostáváme se do fáze, kdy se musíme starat o pozitivní pacienty svépomocí, a to i pacienty s těžkým průběhem nemoci. Na situaci jsme připraveni, máme moderní vybavení, skvělý personál i lůžkovou kapacitu,“ nechal se slyšet majitel nemocnic Sotirios Zavalianis a zároveň dodal, že nemocnice jsou připravené reagovat na vývoj situace a v případě potřeby počet covidových lůžek navýšit.

Počty pacientů s nákazou covid-19 na Berounsku, i v ostatních regionech Středočeského kraje, rostou, ovšem situace tu již není zdaleka nejhorší jako tomu bylo zhruba před měsícem. Podle posledních dat od Krajské hygienické stanice Středočeského kraje připadá na Berounsku na 100 tisíc obyvatel 485,46 nemocných, což je po Rakovnicku, Kutnohorsku a Kladensku nejnižší číslo.

Naopak nejhorší situace je na Praze-východ (859,38 nemocných na 100 tisíc obyvatel), Praze-západ (845,18 nemocných na 100 tisíc obyvatel), Benešovsku (842,89 nemocných na 100 tisíc obyvatel) a Příbramsku (814,62 nakažených na 100 tisíc obyvatel).