Ve večerních hodinách se navíc potýkají s nedostatkem parkovacích míst, a tak se bojí, že z přilehlého parku, kam chodí venčit psy, vzniknou nová parkovací místa. Lidem se plánovaná výstavba nelíbí
„Když jsem se sem před lety nastěhovala, tak byla ulice Na Náhonu klidným a bezpečným místem. Nyní tu máme hrací automaty a pivnici a čeká nás další panelový dům. Není mi jasné, jak si to investor představuje a už vidím, jak si s těmi lidmi koukáme přímo do obývacího pokoje,“ řekla rozčílená Zdena, která bydlí hned přímo výměníkové stanici. „O tom, zda stavba bude splňovat normy a vzdálenost mezi ní a ostatními panelákovými domy, silně pochybuji. Navíc mi není jasné, kde budou nový obyvatelé parkovat. Nebude tu k hnutí. Já a všichni sousedé, s kterými jsem o tom mluvila, tady další byty nechceme,“ dodala rozladěná Zdena, která v ulici Na Náhonu bydlí přes deset let.

Investor svůj záměr pro lidi nezveřejnil
Objekt výměníkové stanice vydražil v říjnu bývalý automobilový závodník a pražský zastupitel Tomáš Vavřinec, který se zde rozhodl postavit obytný dům a se svým rozhodnutím již obeznámil město. Na jeho vyjádření a sdělení záměru čekal Berounský deník čtrnáct dní. Pokoušeli jsme se ho kontaktovat nejen telefonicky, ale i elektronickou poštou. Tomáš Vavřinec nás však dodnes nekontaktoval, i když věděl, že obyvatelé o jeho vyjádření stojí a chtějí vědět, jaký má s objektem záměr.

Dům přinese peníze do městské kasy
Podle starosty Berouna Jiřího Bessera jsou však obavy obyvatelů ulice Na Náhonu naprosto zbytečné. „Tomáš Vavřinec byl město seznámit se svým záměrem a žádný panelák zde nevyroste. Jedná se o obytný dům. Jeho výstavba navíc musí vycházet z územního plánu, který je závaznou městskou normou a nesmí se porušit. Přilehlý park by měl být zachován,“ sdělil berounský starosta Jiří Besser.
Pro město je nový obytný dům přínosem, protože se tak do Berouna přistěhují další obyvatelé, kteří znamenají peníze do městské pokladny. „Samozřejmě, že výstavbu obytného domu, který nahradí výměníkovou stanici, vidím pozitivně. Objekt se nevyužívá, a tak by netrvalo dlouho a nastěhovali by se sem squatteři, které by tady zdejší obyvatelé asi neviděli rádi. Objekt by se mohl stát i cílem sprejerů. Takhle tam bude nový obytný dům, který bude jistě hezčí než panelákové domy kolem něj,“ dodal Jiří Besser.