Zástupci radnice se nyní zaměřili na studii na obnovu Panské zahrady z roku 2009. Ta nepočítala s některými změnami, ke kterým v průběhu let došlo. Příkladem je zmíněné dětské hřiště. Hořovičtí proto nyní nechávají architektonickou studii přepracovat.
Přímé slunce
Na další úpravy zahrady se těší řada místních. Navíc přesně vědí, co jim zde chybí. „Rádi bychom si sedli na lavičky u dětského hřiště. Tak moc tam ale pálí slunce, že tam nikdy dlouho nevydržíme,“ prohlásila obyvatelka Hořovic Marie Nedvědová. „Vím, že můžeme posedět třeba v zahradě u zámku, ale tam jsme odstřižený. V Panské zahradě alespoň něco vidíme, můžeme zde potkat známé,“ doplnila žena s tím, že více stínu by přivítali i její přátelé.
Jak potvrdil místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík, stinná místa by mohli lidé v budoucnu v Panské zahradě opravdu najít. „Především v té části, kde se nachází platan a dva obrovské duby,“ vysvětlil Ondřej Vaculík. Jak dále uvedl, s autorem studie architektem Velínským se zástupci města shodují na tom, že by v Panské zahradě mohlo vzniknout i jezírko. To si zde přeje další obyvatelka města Jarmila Vodová. Navíc se těší, až bude u Panské zahrady otevřená kavárna.
Obnova zahrady
Obnova Panské zahrady patří mezi projekty, na které zástupci radnice poutají sovu pozornost. Patří mezi ně i další etapa rekonstrukce krytého bazénu, úprava silnic nebo vybudování regionálního muzea v areálu Starého zámku. Hořovičtí chtějí mít na všechny tyto projekty a mnohé další připravené dokumenty v podobě, kterou by mohli uplatnit při žádostech o dotace.
Počítají s tím, že některé se budou realizovat i v případě, že by se na ně dotace nepodařilo získat. To platí pro rekonstrukci Strmé a Rpetské ulice.