Městská policie Beroun řeší problémy spojené s nedovoleným parkováním a vjezdem do pěších zón, a to konkrétně u Hotelu Na Ostrově a zimního stadionu, který je hned vedle nového aquaparku. Právě kvůli Vodnímu světu je potřeba pěší zónu zajistit průjezdnou, a to nejen pro rychlou záchrannou službu, ale i hasiče a další vozidla.

„Za tu dobu, co aquapark začal fungovat, se sice tento problém zmenšil, ale úplně nezmizel. Řidiči, které pokutujeme, vždy uvádí nějaký důvod pro vjezd do pěší zóny, ale musí si uvědomit, že pokud je tam toto dopravní značení a oni nemají výjimku, tak tam zkrátka vjet ani parkovat nesmějí. Navíc zhruba sto metrů odtud je velké parkoviště Boš〜kův statek s kapacitou asi sto třicet míst,“ sdělil velitel Městské policie v Berouně Pavel Novák.

Do pěší zóny smí podle něj vjíždět pouze dopravní obsluha, vozidla s povolením ke vjezdu a cyklisté. „Dopravní obsluhou se rozumí vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby. Povolení ke vjezdu do pěší zóny vydává odbor dopravy Městského úřadu v Berouně,“ řekl Novák.

Městská policie Beroun může řidiči, který bez povolení parkuje v pěší zóně, udělit blokovou pokutu na místě až do dvou tisíc korun. Za vjezd do pěší zóny je pak řidiči odebrán jeden bod.

Kromě pěší zóny u aquaparku se někteří neukáznění řidiči objevují i v pěší zóně přímo v ulici Na Ostrově, která vede směrem k restauraci U Madly. „Tady se s přestupky setkáváme v menší míře, ale
i zde jsme nějaké pokuty museli udělit. Nejvíce případů však stále zaznamenáváme u aquaparku, kde jsme jednou pokutovali dokonce až deset řidičů v jednom dni. Dá se říct, že je velkou výjimkou, když zde nezaznamenáme ani jeden dopravní přestupek,“ dodal velitel Městské policie Beroun.

Problém související s parkováním a vjezdem do pěších zón vnímají i někteří návštěvníci aquaparku. „Já řidičský průkaz nikdy neměl a jsem za to rád. Nechápu řidiče, kteří zaparkují v pěší zóně, když o sto metrů dál mají parkoviště. To odsuzuji,“ řekl Milan Voříšek z Nižbora. „Myslíme si totéž,“ přidali se manželé Svobodovi ze Srbska. „Hlavním důvodem je podle mě lenost. Tomu, kdo má peníze, je nějaká pokuta ukradená. Někteří lidé si totiž myslí, že si mohou dovolit všechno a že pro ně dopravní předpisy neplatí. V tomto případě pak stačí, když se do pěší zóny postaví jeden. Jiný to uvidí a postaví se za něj. Policie to zkrátka musí postihovat,“ dodala Miluše Svobodová.