Čarodějnickým parním vlakem po trase známé brdské lokální dráhy Zadní Třebaň – Lochovice se můžete svézt v sobotu 26. dubna.


Parní mašina se čtyřmi historickými vagóny vyjede ze stanice Zadní Třebaň v jednu hodinu po poledni. Už od deseti hodin se ale na zadnotřebaňské návsi můžete zúčastnit prezentace vozů Chevrolet spojené s doprovodným kulturním programem a soutěžemi o velmi atraktivní ceny, například zapůjčení vozu s plnou nádrží na celý víkend.


Na trase „trampské“ lokálky vláček, který bude doprovázet poberounská hudební skupina Třehusk a v němž samozřejmě nebude chybět ani bufetový vůz, čeká delší zastavení v Litni a ve Všeradicích, kde bude připraven speciální čarodějnický program. Na konečné zastávce v Lochovicích pak speciální komise v čele s hejtmanem Petrem Bendlem, senátorem Jiřím Oberfalzerem a poslancem Janem Schwippelem vybere a ocení nejhezčí či nejoriginálnější čarodějnici, ježibabu či bosorku. V převleku může přijít každý a každý může také získat některou z cen.

Jízdní řád čarodějnického parního vlaku

Směr Zadní Třebaň

Příjezd – Odjezd
Lochovice 15.25
Neumětely 15.37 - 15.38
Radouš 15.41 - 15.42
Hostomice 15.46 - 15.48
Osov 15.53 - 15.54
Vižina 15.58 - 15.59
Všeradice 16.02 - 16.03
Nesvačily 16.06 - 16.07
Skuhrov 16.11 - 16.12
Liteň 16.17 - 16.27
Běleč 16.32 - 16.33
Zadní Třebaň 16.40

Směr Lochovice

Příjezd – Odjezd

Zadní Třebaň 13.05
Běleč 13.15 - 13.16
Liteň 13.22 - 13.32
Skuhrov 13.37 - 13.38
Nesvačily 13.42 - 13.43
Všeradice 13.46 - 14.01
Vižina 14.05 - 14.06
Osov 14.11 - 14.12
Hostomice 14.18 -14.20
Radouš 14.24 - 14.25
Neumětely 14.28 - 14.29
Lochovice 14.36