Patří mezi ně především zahájení výstavy města Gau-Algesheim a jeho okolí, kterou si mohou zájemci prohlédnout v budově městského úřadu na Palackého náměstí. „Úmyslně jsme výstavu umístili do prostoru, kde se pohybuje poměrně velké množství lidí," uvedl starosta Hořovic Jiří Peřina.

Koncert a turnaj

Jak zástupci města uvádějí, dalším důležitým momentem návštěvy byl koncert katolického šedesátičlenného sboru Christian-Erbach-Chor, který se uskutečnil v kostele Nejsvětější Trojice na Palackého náměstí. V Hořovicích dlouho neúčinkovalo tak velké těleso, jako byl katolický sbor.Hořovičtí provedli německou delegaci novým zámkem. Zpestřením byla i prohlídka města, nechyběla ani historie Hořovic.


Další společnou akcí, která je plánovaná na příští měsíc, je účast hořovických žáků v turnaji Milénium. „Do Německa se na tuto akci vypraví žáci třetího a čtvrtého ročníku naší školy," upřesnil ředitel 2. Základní školy Hořovice a radní města Hořovice Jiří Vavřička. Jak dále uvedl, spolupráce s německým partnerským městem pokračuje několika dalšími projekty.

Srpnový tábor

Společnou záležitostí je srpnový tábor mladých hasičů, jehož se zúčastní i družstvo z partnerského města. Ten se uskuteční na táborové základně na Zbirožském potoce. Součástí návštěvy byla i prohlídka tohoto místa. „Navíc už nyní připravujeme program a další detailní záležitosti," přiblížil přípravy tábora mladých hasičů radní Jiří Vavřička. Hasiči z Německa nečekali na srpnovou akci a už nyní se zúčastnili soutěže Plamen, která se konala v Oseku.

Němečtí partneři přislíbili účast i na tradičním hořovickém jarmarku. Návštěvníkům hodlají nabídnout víno z Porýní.