„Nová příspěvková organizace Městské sportovní centrum by měla spravovat veškerá hořovická sportoviště včetně haly," konstatoval starosta města Hořovice Jiří Peřina. V současné době se o ně stará Městská správa bytového a nebytového fondu, k jejich předání by mělo dojít ve druhé polovině letošního roku.

Také čtěte: Kácení stromu v Berouně: o osudu staré vrby rozhodl arborista

Na programu středečního zastupitelstva bude i opatření, které aktualizuje letošní rozpočet města. Kromě toho budou Hořovičtí schvalovat příspěvky zájmovým, kulturním a sportovním organizacím. Hořovičtí jim hodlají pro letošní rok poskytnout částku přesahující dva miliony korun, návrh na její rozdělení připravila komise. Starosta Jiří Peřina připomněl, že termín podání žádostí se letos zkrátil. Důvodem změny bylo rychlejší vyplacení příspěvků.

Nepřehlédněte: Ochránci postavili hnízdo pro čápa černého

„Nyní už víme, že některé organizace nestihly včas požádat. Komise přehodnotí, zda bychom jim nepřispěli z rezervy, která se pohybuje kolem sto padesáti tisíc korun," sdělil Jiří Peřina. Pokud i těmto žadatelům bude dotace města nakonec přidělená, musí počítat s jejím pozdějším vyplacením.
S datem 29. březen je spojené i slavnostní otevření zmíněné sportovní haly, začíná v 10 hodin dopoledne.